Як карма проявляється в тілах чоловіків і жінок?

Згідно з ведичним уявленням, народження в жіночому тілі в основному призначене для відпрацювання карми, а народження в чоловічому тілі в основному призводить до накопичення нової карми.

Тому чоловіки або швидко деградують, або швидко прогресують.

Жінки ж, відпрацьовуючи свою погану карму, все життя залишаються в більш-менш стабільному стані. Маючи сильну прихильність до родичів, жінки найчастіше відпрацьовують свою погану карму в сімейному житті.

Розглянемо досить типову для нашого суспільства ситуацію, коли жінка сильно страждає від чоловіка-алкоголіка. Справедливість у цій ситуації існує, хоча її і не видно з першого погляду. Згідно Ведам, непитуща жінка страждає від п’яниці-чоловіка тому, що сама в минулому житті була п’яницею. А її чоловік в минулому житті перебував у жіночому тілі і, так само як вона в цьому народженні, відпрацьовував свою карму і страждав. Тепер у них все навпаки. Нічого не поробиш, так влаштовано природою: жіноче тіло призначене для відпрацювання карми, а чоловіче — для її накопичення.

Так само, як тигр не може бути з’їдений тигрячому тілу (йому, для того, щоб бути з’їденим, потрібно прийняти тіло оленя), так і в беззахисному жіночому тілі доводиться більше страждати за свою деградацію в минулому житті. Чоловіка страждати за його вчинки особливо не змусиш. Однак буває і так, що карма не чекає і здирає шкуру як з лютого тигра, так і з блудного чоловіка. Тому чоловіки якщо вже починають відпрацьовувати свою погану карму, то метаються по тюрмах, війнах або госпіталях до кінця життя.

Жінки інтуїтивно відчувають, що за все незабаром доведеться відповісти. Тому вони в більшості своїй намагаються жити совісно і благочестиво. У житті ми бачимо, що порядні жінки зустрічаються частіше, ніж порядні чоловіки.

Часто жінці з багатьох причин просто нікуди подітися. По-перше, якщо вона розлучиться, то на її тендітні жіночі плечі наваляться нові проблеми. По-друге, жінка має більш стабільну природу, і тому їй важко що-небудь змінити у своєму сімейному житті. По-третє, вона добре розуміє, що діти після розлучення залишаться без батька, і бачити їх самотні лиця — теж не дуже велике щастя.

По всіх названих причинах жінки повинні ретельно і серйозно вивчати питання поліпшення стосунків у сім’ї. Це необхідно для більш швидкого і безболісного відпрацювання поганої сімейної карми, від якої жінці часто просто нікуди не піти.

Коли навалюється важка карма, більшості людей здається, що в цьому світі панує лише одна несправедливість. Особливо часто подібні думки приходять на розум жінкам, яких доля частіше, ніж чоловіків, ставить у безвихідь. До речі, з тієї ж причини жінки частіше звертаються за допомогою до Бога і, на щастя, стають глибоко віруючими людьми, що відразу полегшує їм життя.

Я думаю, що розумна людина ніколи не повірить у те, що світ створений несправедливо. Якби це було так, то постає питання, навіщо було створювати? Тільки подумайте над тим, як ми живемо. Часто один над одним і над оточуючими нас живими істотами ми здійснюємо насильство. Подивіться, скільки жорстокості коїться навколо: війни, вбивство тварин на бойнях, аборти і т. д. Хіба за це ми не повинні відповідати? Ні, за все треба нести відповідь. Тому життя часто ставить нас у такі рамки, що діватися нікуди, і доводиться відпрацьовувати свою погану карму.

Чоловік, коли його зовсім притисне, теж відпрацьовує свою погану карму, проте немає сенсу заперечувати, що на жінку випала більш важка доля. Тому в чоловічому тілі, наділеному більш динамічним життям, людина пакостить. Потім же, в наступному житті, для того, щоб відпрацювати накопичені за незнання гріхи, він отримує більш стабільне, поставлене в жорсткі рамки долі, жіноче тіло.

Якщо жінка все усвідомила і повністю розкаялася, то доля надасть їй можливість стати щасливою. Однак покаятися у своїх минулих гріхах і все зрозуміти не так-то просто, як може здатися на перший погляд. Щоб знати, в яких життєвих ситуаціях доля простить нас, ми повинні добре розібратися в тому, як думає і як поводиться людина, яка розкаялася і усвідомила свої помилки.

По-перше, жінка повинна вивчити, чим народження в жіночому тілі відрізняється від народження в чоловічому тілі. Це розуміння протверезить її від неминучого для більшості жінок почуття несправедливості у своїй долі.

Жіноча природа влаштована так хитро, що стосовно своєї карми жінці важко зрозуміти справжній стан справ. Тому часто в глибині душі жінки не вважають себе винуватими і від цього продовжують страждати. Однак розуміння своєї провини і розуміння справедливості долі — ось рятівний круг карми.

Це може здатися дивом, але факт залишається фактом. Якщо жінка дійсно зрозуміє, що несправедливість в цьому світі не існує, то поступово до неї прийде глибоке усвідомлення того, що всі страждання прийшли до неї в результаті минулих гріховних вчинків. Це усвідомлення негайно принесе розуміння всіх закономірностей її нещасної долі. Так прийде осяяння, що розраховувати в цьому житті на щасливе сімейне життя особливо не доводиться.

Проте людина не може жити без надії на щастя, тому що жінка, яка усвідомила свою долю, в розпачі підніме руки вгору і попросить у Бога захисту і підтримки. Як тільки ця стражденна жінка всерйоз попросить у Бога захисту і підтримки, саме в той самий момент її карма почне змінюватися на краще.

Звичайно, немає сенсу робити подібні речі штучно. Бог все бачить Сам: хто дійсно усвідомив все і розкаявся, а хто вдається до цього як до рецепта від страждань, прописаному сусідкою.

Отже, перерахуємо ознаки зміни сімейної карми в кращу сторону:

  • глибоке розуміння справедливості своєї долі;
  • каяття у своїх минулих гріхах;
  • бажання прийняти притулок у Бога;
  • активне заняття духовною практикою.

Оригінал