Будьте обережні в тому, як ставитеся до інших, тому що все повертається бумерангом

Карма – неупереджена і непримиренна. Це сила, з якою необхідно рахуватися. Рано чи пізно, кожен отримує те, що заслужив.

Будьте дуже обережні в тому, як ставитеся до інших людей, тому що закон бумеранга ще ніхто не відміняв: все хороше – обов’язково повертається, точно так само – як і погане.

Усі ми знаємо, що брехати, пліткувати за спинами інших людей, грати на їхніх почуттях і найдорожчому – це погано. Це загальноприйняті норми моралі, які першими спадають на думку. Нас із дитинства вчать, що подібні дії – неприйнятні. Це негласне правило для кожної людини, яка намагається жити чесно і порядно.

Однак є і ще дещо, про що забуваємо. Дуже важливе. Це те, як ми ставимося до хороших людей – тих, хто був добрий і любив нас.

Вони приходять у наше життя не просто так: підтримати, коли найбільше цього потребуємо, нагадати, що ми сильні й усе здолаємо, дати життєво необхідні уроки. Допомогти вижити. Допомогти вистояти. Допомогти навчитися відчувати і співчувати.

Ми розлучаємося з ними або перетинаємося на нетривалий час. У цьому їхня мета і призначення: допомогти і зникнути. Нам прикро і сумно, що вони не залишилися. Причому нерідко до такої міри, що вирішуємо, що вони спеціально зробили нам боляче, спеціально кинули.

Але це не так. Це просто означає, що Всесвіт привів їх у ваше життя, щоб якимось чином допомогти. Вони були вашим рятівним колом на якомусь етапі шляху, вашою дороговказною зіркою, вашим провидінням.

Ви маєте щодня запитувати себе: якби хтось поводився зі мною так, як я поводився з ними після розриву, що б я відчував? Хто я після цього? Чи гідний поваги – навіть до самого себе? Емпатія, співчуття – це те, на чому тримається наш світ. Поставте себе на їхнє місце. Запишіть усі свої слова, усі свої думки – про тих людей, і прочитайте про себе. Вони досі здаються вам справедливими?

Жорстокість не породжує нічого, крім жорстокості. Якщо ставитеся подібним чином до тих, хто був такий добрий до вас, то у відповідь отримаєте рівно те ж саме. Ні, не від них. Вони вже ніколи не повернуться. Іншим способом. Тому що те, що ми посилаємо у Всесвіт – те саме й отримуємо.

До тих, хто допоміг вам у житті й пішов, не слід ставитися як до чогось неважливого, одноразового. Ви могли не зовсім красиво розлучитися, посваритися, або, можливо, переросли їх – у цьому немає нічого поганого. Це нормально, це життя.

Ніхто з нас не ідеальний і не досконалий. Усі ми всього лише люди, а значить – чогось не розуміємо або розуміємо занадто пізно, у чомусь помиляємося.

Але необхідно пам’ятати про те, як ваші слова і дії можуть вплинути на інших людей. Кожне ваше недобре слово, кожен ваш імпульсивний вчинок щодо цих людей – повернеться бумерангом. Повернеться і заподіє такий самий біль, як ви їм.

Вибір за вами. Просто завжди вибирайте добро. Добрі слова. Добрі вчинки. Навіть якщо вам боляче і прикро. Навіть якщо довелося розлучитися. І ваше життя почне змінюватися на краще.

Доброта – нічого не коштує. І бути добрим – дуже легко. Як писала Марлен Дітріх: “Потрібно тільки уявити себе на місці іншої людини, перш ніж почати її судити”.

Оригінал